سایت انجمن

ایده تشکیل انجمن از اواسط سال ۱۳۷۸ مطرح گردید. طی جلسه ای که با دکتر رحیمی نژاد و دکتر پیمان عشقی و سایر دوستان داشتیم موضوع را پیگیری می کردیم تا نوروز سال ۱۳۷۹ که نامه ای از طریق پست در سراسر کشور  به همکاران رسید و هیئت موسس انجمن با ۲۸ امضاء از همکاران فوق تخصص خون و سرطان تشکیل گردیده و نامه ای را به دبیرخانه کمیسیون انجمن های علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال کردند. شاید در بین تمام انجمن هایی که تا آن زمان تشکیل شده بود این تعداد بی سابقه بود، سپس با تصویب دبیرخانه انجمن ها اولین انتخابات در تاریخ ۱۳۷۹/۰۹/۰۳ در تهران برگزار گردید و اولین هیئت مدیره انجمن شکل گرفت.

در این انتخابات دکتر حسن ابوالقاسمی به عنوان رئیس، دکتر محمد سعید رحیمی نژاد به عنوان دبیر، دکتر مینا ایزدیار به عنوان خزانه دار و دکتر خدامراد زندیان و دکتر پیمان عشقی به عنوان اعضای اصلی و دکتر ثمین علوی و دکتر بیژن کیخایی به عنوان اعضای علی البدل تعیین شدند. بازرس اولین هیئت مدیره دکتر مهدی شهریاری و دکتر عباسعلی حسین پور فیضی به عنوان بازرس علی البدل انجمن انتخاب شدند.

سپس به تدریج فعالیت های انجمن شکل گرفت و در حوزه های مختلف آموزش و پژوهش تلاش های موثری شروع شد. از آن تاریخ همایش ملی و بین المللی انجمن به طور سالیانه برگزار می شود. انجمن نقش فعالی در تصمیم گیری وزارت بهداشت برای بیماران مزمن خونی و خونریزی دهنده داشته و کنفرانس های متعدد منطقه ای در نقاط مختلف کشور برگزار نموده است.

واحد انتشارات انجمن کتاب های متعددی را برای اعضای انجمن آماده و در اختیار آنان قرار داد، کتب مرجع و پروتکل های زیادی در زمینه تالاسمی و هموفیلی تدوین و در اختیار اعضاء قرار گرفت. مجله علمی انجمن تحت عنوان «Iranian Journal of Blood and Cancer» مجوز علمی پژوهشی گرفت و در نمایه های مختلف بین المللی سایت گردید. سایت انجمن تحت عنوان iphos.ir فعال گردید و اطلاع رسانی گسترده ای در زمینه بیماریهای خونی و سرطانی در اختیار کاربران قرار داد.

اولین محل استقرار انجمن یک منزل مسکونی به مساحت ۲۵۰ متر مربع بود که توسط سید محمد جعفر شاه احمد قاسمی به طور موقت در اختیار انجمن قرار گرفت و به طور مشترک با انجمن خون و سرطان بالغین بهره برداری می شد. سپس با مساعدت های رئیس انجمن و زنده یاد سرکار خانم دکتر مینا ایزدیار و با استفاده از هدایایی که در اختیار انجمن قرار گرفت، محل دائمی برای استقرار انجمن تهیه گردید. لازم است همواره از دوست و برادر عزیزمان جناب آقای دکتر محمد سعید رحیمی نژاد که در تاسیس انجمن راه اندازی محله انجمن و تمامی فعالیت های دیگر نقش حیاتی و با ارزش داشتند قدردانی نموده واز خداوند متعال ثواب و اجر عظیم برای این عزیز که امروزه دور از مرکز برای نجات بیماران فعالیت می کند داشته باشیم.

در طی این سالها انجمن موفق گردیده ۷ دوره انتخاب برگزار نماید که نتایج آن در ذیل آمده است.